Lipofilling

Odmładzanie komórkami macierzystymi- innowacyjna metoda modelowania twarzy własną tkanką tłuszczową- system PUREGRAFT


Lipofilling, Lipotransfer czyli przeszczepienie bądź przeniesienie własnego tłuszczu wykorzystywany jest najczęściej do modelowania twarzy, piersi, pośladków oraz dłoni. Szczególnie polecany do podkreślenia naturalnych kształtów, odwrócenia oznak starzenia się lub rekonstrukcji obszarów z utratą tkanki miękkiej. Zastosowanie własnego tłuszczu jest bardziej naturalną drogą do rewitalizacji Przeszczepienie tłuszczu całkowicie usuwa tłuszcz z miejsc niepożądanych i przenosi je do miejsc, które potrzebują poprawy objętości. Długi czas życia komórek tłuszczowych sprawia, że pozostają one w miejscu, do którego zostały przeniesione.


Przeszczepy są powszechnie stosowane do dla poprawienia lub zwiększenia objętości piersi i pośladków. Przenoszone komórki wstrzykiwane są w obszary gdzie tłuszcz już się znajduje i ostatecznie łączą się z otaczającą tkanką.


Dla poprawy konturów twarzy można wykonywać mikroprzeszczepy. Utrata elastyczności i jędrności oraz zmarszczki często są przyczyną utraty tkanki pod skórą. Ta objętość wypełniona jest cienką warstwą komórek tłuszczowych i zawiera populację regenerujących komórek, które utrzymują elastyczność i jakość skóry. Wraz z wiekiem tracimy tę cienką warstwę komórek tłuszczowych i macierzystych, co sprawia, że wyglądamy na pozbawionych energii i zmęczonych.

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1