Implanty piersi

Implanty piersi

Implanty piersi to protezy wykorzystywane celem powiększenia kobiecego biustu z powodów estetycznych (tzw. augmentacja piersi, powiększenie piersi bądź mammoplastyka z powiększeniem piersi) w zamiarze odtworzenia brakującej usuniętej piersi np. w wadach wrodzonych, jak również w ramach zmiany płci.
implanty piersiCzołowe firmy zajmujące się produkcją implantów piersiowych wprowadziły na rynek kilkadziesiąt różnorodnych rozmiarów i modeli wkładek, co daje lekarzowi możliwość by w sposób niezwykle precyzyjny dopasować odpowiedni typ implantu dający się zastosować dla danej pacjentki. Wiąże się to z tym, iż fachowy dobór implantu zapewnia zdecydowanie większą szansę na otrzymanie satysfakcjonującego efektu zabiegu, pod względem kształtu oraz wielkość piersi, a także zmniejsza ryzyko niektórych powikłań. Nowoczesne metody doboru wkładek powoli będą opierać się na matematycznych wyliczeniach.
Musimy wiedzieć, że nie zawsze oczekiwania względem wielkości wkładek da się urzeczywistnić. Czasami pojawiają się niezależne od lekarza ograniczenia, które mogą narazić pacjentkę na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, powikłania i w rezultacie złej jakości wynik estetyczny.
Wykorzystuje się dwa główne rodzaje implantów piersi wypełnione solą fizjologiczną i żelem silikonowym.

Obydwa mają otoczkę z silikonu, która jest skonstruowana z trzech powłok po to by uniemożliwić przerwanie implantu.

 

Rodzaje implantów

Implanty piersi dzielimy w zależności od:

  • zawartości implantów: wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym,
  • profilu: w zależności od wysokości implantu i średnicy: niski, średni, wysoki.
  • kształtu: wyróżniamy dwa rodzaje: okrągły lub anatomiczny,
  • budowa otoczki: występują dwa rodzaje otoczki, gładka lub teksturowana,

rodzaje implantówNowoczesne implanty silikonowe mają silikon odoskonalony chemicznie, dzięki czemu, nawet jeśli torebka uległaby zniszczeniu silikon zapobiega wyciekowi. Bardzo duża ilość badań naukowych wyklucza niekorzystne oddziaływanie silikonu na organizm ludzki.

 

Dylemat kobiet – implanty okrągłe czy anatomiczne?

Wybór kształtu protezy piersiowej jest zależny od wielu czynników, a preferencje pacjentki są tylko jednym z nich. Na decyzję ma wpływ dodatkowo budowa ciała danej kobiety oraz rozmiar jej piersi. Generalnie przyjmuje się, iż okrągłe implanty są wybierane w celu poprawy kształtu i uzupełnienia objętości piersi. Implanty okrągłe są zazwyczaj wybierane przez kobiety, które pragną chwalić się biustem. Implanty anatomiczne są wykorzystywane głównie przy korekcji piersi obwisłych bądź w przypadkach deformacji klatki piersiowej. Implanty anatomiczne nadają piersiom bardziej naturalny wygląd, zachowując lekką linię opadania.

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1