Powiększanie piersi

Na czym polega powiększanie piersi

Operacja powiększania biustu polega na poprawie kształtu i wielkości piersi. Powiększanie biustu jest wykonywane z użyciem implantów piersiowych. Najczęściej stosowane są protezy silikonowe, zbudowane z utwardzonego żelu. Wybór kształtu i wielkości piersi dokonywany jest w oparciu o budowę anatomiczną i oczekiwania pacjentki.

W czasie zabiegu powiększania piersi wytwarza się w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza się implant. Nacięcie najczęściej wykonywane jest wzdłuż fałdu pod piersią. Implant może być umieszczony zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej, jak i pod gruczołem.

Zabieg powiększania piersi wymaga znieczulenia ogólnego.

Po zabiegu nosi się sportowy biustonosz przez 6 tygodni.
Powrót do pracy po około 1-2 tygodniach.  

Wywiad, konsultacje i sprawdzenie wyników badań - te elementy bierze pod uwagę każdy chirurg plastyczny, przed zakwalifikowaniem pacjentek do operacji powiększenia piersi. Następnie pacjentka wspólnie ze swoim lekarzem-plastykiem, dobiera odpowiedni kształt i wielkość implantu. Ważne jest, by rozmiar był proporcjonalny do sylwetki i budowy ciała. Chodzi przecież o to, by piersi wyglądały naturalnie. Lekarz zadba o to, by blizny były niewidoczne, a w pacjentkach wrosło poczucie atrakcyjności i seksapilu.

Operacja powiększenia biustu, wykonywana przez chirurgów plastyków w klinikach chirurgii plastycznej, polega na umieszczeniu odpowiedniego implantu pod dużym mięśniem piersiowym czy też na nim - po wykonaniu niewielkiego nacięcia pod piersią lub na granicy otoczki brodawki piersi. To w jaki sposób implant zostanie umieszczony zależy od jego rodzaju oraz kształtu a także sylwetki kobiety.

sposoby umieszczenia implantów piersi

Każda operacja pociąga za sobą ryzyko, które można zminimalizować wtedy gdy zabieg wykonuje doświadczony chirurg. Kliniki chirurgii plastycznej (takie jak nasza) wyposażone są w bardzo nowoczesny sprzęt, który pozwala świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Efekt zabiegu powiększenia piersi możemy zauważyć natychmiast, a pełnym efektem możemy się cieszyć po kilku tygodniach, gdy opuchlizna i zasinienie zejdą.

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1