Labioplastyka

Informacje na temat zabiegu labioplastykaLabioplastyka to jedna z dynamicznie ewoulujących się branży ginekologii plastycznej. W dzisiejszych czasach zabieg labioplastyki czyli operacja plastyczna miejsc intymnych u kobiet przestaje być postrzegana jako fanaberia.

 

Podstawowe informacje

Zabieg polegający na wymodelowaniu małych lub wielkich warg sromowych u kobiet to labioplastyka. Jeżeli wargi sromowe są przerośnięte to mogą powodować dyskomfort estetyczny, fizyczny, a nawet z powodów psychicznych niekorzystnie wpływać na życie intymne kobiety.
Niejednokrotnie może wiązać się także z podrażnieniami związanymi z aktywnością fizyczną bądź ubieraniem zbyt obcisłych ubrań, a także wpływa na jakość odczuć w trakcie współżycia z partnerem.

 

Rodzaje

  • labioplastyka warg sromowych mniejszych,
  • labioplastyka warg sromowych większych z powodu zaniku,
  • labioplastyka warg sromowych większych z powodu przerostu.

 

Znieczulenie

Operację korekcji warg sromowych przeprowadza się najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dożylnym. Ból po zabiegu nie jest dotkliwy, jest to raczej uczucie pieczenia. Efekty zabiegu są bardzo zadawalające.

 

O czym należy pamiętać przed zabiegiem

  • przeprowadzić podstawowe badania morfologiczne krwi obwodowej,
  • unikać przed zabiegiem przyjmowania leków zaburzających krzepnięcie krwi,
  • najlepszym terminem na wykonanie zabiegu labioplastyki jest czas po miesiączce, najpóźniej na 10 dni przed spodziewanym wystąpieniem krwawienia.

 

Zalecenie pooperacyjne

Pacjentki po labioplastyce zazwyczaj wypisywane są do domu po operacji. W okresie tygpdnia po operacji trzeba zachować umiarkowany styl życia. Starajmy się unikać długiego siedzenia, długich podróży samochodem. Koniecznie musimy przestrzegać zasad wykonania kilka razy dziennie dokładnej higieny intymnej, najlepiej po każdej wizycie w toalecie. Zalecamy częsty prysznic i korzystanie z delikatnego mydła o właściwościach dezynfekcyjnych.

 

Efekty

Doświadczenia zdobyte w ciągu ostatnich lat, od kiedy przeprowadza się u nas zabiegi labioplastyki, mówią o zwiększeniu wrażliwości odczuwania bodźców podczas współżycia seksualnego w operowanych miejscach. Na pewno nie małą rolę odgrywa to, iż dzięki zabiegowi pozbywamy się psychicznej bariery związanej z wyglądem narządów płciowych, dzięki czemu kobieta nabiera pewności siebie i może odczuwać większą satysfakcję z życia seksualnego.