Plastyka powiek

Plastyka powiek - informacje

Z wiekiem skóra powieki wiotczeje i opada. Plastykę powiek górnych wykonujemy się w celu usunięcia nadmiaru cienkiej i zarazem delikatnej skóry, która powoduje opadanie powiek, która skutecznie ogranicza widzenie. Plastykę powiek dolnych ma za zadanie wyeliminowanie efektu tzw. worków pod oczami i nadanie im młodzieńczego wyglądu. Chirurgicznym sposobem na odmłodzenie twarzy jest plastyka powiek. Zabieg ten jest coraz częściej wykonywany w Polsce gdyż przynosi długotrwały efekt. Opadające powieki to kłopot estetyczny i zdrowotny. Operacja plastyczna powiek pozwala pozbyć się tego problemu. Niestety wraz z mijającym czasem skóra powiek wiotczeje i pojawia się jej nadwyżka co prowadzi do opadania powiek a zwiotczała skóra niejednokrotnie przeszkadza w widzeniu. Operacja plastyczna powiek może dotyczyć powiek dolnych, górnych lub obu jednocześnie. Jeśli problem dotyczy jedynie powiek dolnych , worków tłuszczowych pod oczami, a usunięcie nadmiaru skóry nie jest konieczne, zabieg można przeprowadzić przez nacięcie prowadzone wewnątrz powieki, od strony spojówki. Jeśli i u Ciebie dochodzi do opadania powiek bądź masz tzw. worki pod oczami, chirurdzy rekomendują dokonanie operacji jak najszybciej. Rezultaty zabiegu są potem zdecydowanie lepsze i mają trwalsze efekty.

Przebieg zabiegu plastyki powiek

Plastyka powiek jest operacją polegającą na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz przepuklin tłuszczowych. Zabieg sprawia, że oczy nabierają młodzieńczego wyglądu. Operacja bywa często łączona z innymi zabiegami odmładzającymi twarz - tj. liftingiem twarzy, zabiegami 'botoxu'. Po kilku godzinach od zabiegu pacjent może wrócić do domu. Zalecamy przykładanie chłodnych kompresów przez parę dni po zabiegu. Opatrunkiem jest małych rozmiarów plaster na ranie, nie przeszkadza on w prawidłowym widzeniu. Szwy zdejmuje się w 5 dobie po operacji.

Przebieg pooperacyjny jest niebolesny i pacjentki nie przyjmują żadnych szczególnych leków.  Powrót do pracy jest możliwy zazwyczaj 7-10 dni po zabiegu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Po zabiegu występuje obrzęk i zasinienia, które ustępują powoli w ciągu 7-14 dni. Pacjent po zabiegu udaje się do domu lub pozostaje w klinice w przypadku zastosowania znieczulenia dożylnego.

Przeciwwskazania do zabiegu plastyki powiek

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • skazy naczyniowe,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • cukrzyca i infekcja ropna tej okolicy.

Chcesz wiedzieć więcej o plastyce powiek to zapraszam na konsultacje.

 

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1