Operacje plastyczne piersi

Podniesienie piersi

Podniesienie piersi dotyczy kobiet z obwisłym biustem. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo ładny, dziewczęcy, sterczący biust .

U pacjentek z obwisłym biustem musimy podnieść pierś poprzez podniesienie wyżej, w nowe miejsce kompleksu brodawka-otoczka oraz usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry.

Najważniejszy problem stanowią blizny pooperacyjne. Cięcia prowadzi się wokół brodawek, pionowo w dół i pod piersią. Następnie wycina się nadmiar skóry. Metoda ta daje najlepsze rezultaty u kobiet z dużymi lub średniej wielkości piersiami. Zabieg trwa około 3 godziny. Po zabiegu zaleca się noszenie biustonosza w dzień i w nocy przez 3 miesiące. Powrót do pracy po około 2 tygodniach.

Plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych.

W szczególnych przypadkach małego i jednocześnie „obwisłego biustu”, konieczna jest plastyka piersi z jednoczesnym wszczepieniem implantów piersiowych.

Podczas jednego zabiegu wszczepia się implant pod mięsień piersiowy oraz redukuje nadmiar skóry poprzez plastykę typową dla podniesienia piersi. Zabieg ten zapewnia pełniejsze i jędrniejsze piersi, w porównaniu do podniesienia piersi bez wszczepienia implantów.

 

Zapraszamy do zapoznania się również z opisami zabiegów:

- powiększania piersi

- wszczepiania implantów piersi

- zmniejszania piersi

 

Galeria operacji plastycznych piersi