Lifting twarzy

Co to jest lifting twarzy

Lifting twarzy pozwala na odmłodzenie twarzy o ok. 5 -10 lat. Dla uzyskania jeszcze „młodszego” wyglądu dobrze jest go połączyć z plastyką powiek oraz wypełniaczami np. toksyną botulinową. Lifting twarzy likwiduje zmarszczki okolicy przedmałżowinowej oraz szyi. Zapewnia podniesienie obwisłych policzków i podbródka .

Przebieg operacji

Typowy lifting dotyczy 2/3 dolnej części twarzy. Cięcia skórne są ukryte we włosach i za uchem. Linia cięcia rozpoczyna się w owłosionej skórze głowy okolicy skroniowej, następnie biegnie w naturalnych załamaniach skóry w okolicy przedmałżowinowej, schodzi do wewnątrz ucha za skrawek, zakręca wokół płatka małżowiny usznej za ucho, mniej więcej na wysokości połowy małżowiny kieruje się w skórę owłosioną głowy, wzdłuż linii włosów. Podczas operacji usuwa się nadmiar skóry i wykonuje plastykę układu powięziowego twarzy, aby uzyskać lepsze i trwalsze efekty.

Zabieg wymaga znieczulenia dożylnego lub ogólnego. Operacja trwa około 3 godziny. Po operacji występuje obrzęk , uczucie napięcia , zaburzenia czucia i zasinienia w zakresie operowanej okolicy. Obrzęk ustępuje powoli w ciągu 7-10 dni. Pacjentka po zabiegu nosi specjalistyczny opatrunek uciskowy, który redukuje obrzęk. Szwy usuwane są z ok.przedmałżowinowej w 7 dobie, a pozostałe w 12 dobie po zabiegu.

Doustne środki przeciwbólowe wystarczają by zwalczyć niewielki ból pooperacyjny. Wymagana jest ochrona przed promieniami słonecznymi (filtry UV). Powrót do pracy zazwyczaj możliwy jest po 2-3 tygodniach.

Galeria