Korekta nosa, czyli nowe życie naszej twarzy

nose-beautifulNos to najbardziej widoczna i rzucająca się w oczy część ludzkiej twarzy. Nie każdego natura obdarzyła jednak tym zgrabnym, małym i lekko zadartym. Czasami jest on za duży, garbaty, zniekształcony przez przebyte złamanie i ogólnie niezgrabny, przez co może mieć negatywny wpływ na wygląd całej twarzy. Zmniejszenie i zmiana kształtu nosa całkowicie zmienić może naszą fizjonomię, a przez to również i własną samoocenę oraz postrzeganie przez inne osoby.

Nowy nos – nowa twarz

Korekta nosa, zwana specjalistycznie rhinoplastyką, jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgi plastycznej na świecie. Wykonana w profesjonalnej klinice rękami doświadczonego chirurga, potrafi zmienić wygląd nosa tak, aby pasował on do całej twarzy i dodawał nam tym samym uroku oraz subtelności. Duże, haczykowate nosy z garbem sprawiają, że twarz nabiera mocnych, ostrych rysów, przez co dana osoba może wydawać się surowa i niemiła, choć wcale taką nie jest. Pamiętajmy zatem, że nasza fizjonomia jest jednocześnie najważniejszą wizytówką, jaką posiadamy i według której jesteśmy nierzadko oceniani oraz klasyfikowani.

Świadoma decyzja

Nie wszystkie duże, haczykowate czy garbate nosy nadają się jednak do operacji i nie jest wcale tak, że każdemu człowiekowi jest z nimi nie do twarzy. Decyzja o korekcie musi być zatem w pełni świadoma i skonsultowana uprzednio z dobrym chirurgiem plastykiem, który wprowadzi nas w szczegóły zabiegu, opisze z czym się on wiąże i pokaże, jak możemy prezentować się z nowym nosem. Wiadomo, że tak znaczne wysubtelnienie rysów twarzy będzie miało pozytywny wpływ na ogólny jej wygląd, nie każdemu jednak potrzebna jest tak konkretna ingerencja we własną urodę. Nie dajmy sobie zatem wmówić, że powinniśmy to i owo w sobie zmienić, jeżeli sami nie czujemy takiej wyraźnej potrzeby.

Kwestie zdrowotne

Korektę nosa wykonuje się również często ze względów zdrowotnych. Nos stanowi początkowy odcinek dróg oddechowych, więc jego niedrożność wiąże się zazwyczaj z koniecznością wykonania odpowiedniej operacji. Przy dobrze wykonanej korekcie nosa, chirurg nie powinien zwężać jego zastawek, by nie zmniejszać tym samym przepływu powietrza. Zdarza się nawet, że może je poszerzyć, redukując tym samym problemy z oddychaniem.

Do chirurga plastyka pacjenta kieruje także czasami laryngolog. Taka osoba cierpi zazwyczaj na niedrożność dróg oddechowych, z którymi nie radzi sobie lekarz. Zdarzają się również sytuacje, w których z podobnymi problemami przychodzą pacjenci z nosami przekrzywionymi po urazie. Wówczas wykonuje się operację, w trakcie której prostowana jest przegroda nosowa, rekonstruowane są zastawki nosa oraz jest on ponownie łamany w celu odpowiedniego naprostowania.

Korekta nosa może zatem nie tylko wpłynąć znacznie na powierzchowną jakość naszego życia, ale i na zdrowie i wygodę codziennego funkcjonowania. Zmieniając lekko rysy twarzy, stawiamy tym samym na większą pewność siebie i stajemy się innymi ludźmi – ludźmi, którymi zawsze chcieliśmy być.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.chplast.com.pl/zabiegi/korekta-nosa

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1