Labioplastyka – moda czy konieczność?

labioplastyka-kobietaKażda kobieta chce być piękna, pragnie zachwycać swojego mężczyznę idealnym ciałem, każda też jednak ma kompleksy, z których nierzadko ciężko jej się wyleczyć. Bywa, że jest to rozmiar piersi, zbyt pokaźny nos, tłuszczyk na brzuchu czy grube uda. Niemniej często zdarza się również, że rozczarowanie względem własnej urody dotyczy sfer bardziej intymnych, o których nie zawsze chce się rozmawiać. Bo jak narzekać otwarcie na wygląd warg sromowych, które uprzykrzają niektórym paniom życie?

Dzisiejsza ginekologia plastyczna, w tym labioplastyka, stanowi w tym względzie spore wybawienie i stale zyskuje na popularności. Niektórzy stwierdzić mogą, że to kolejna fanaberia, której ulegają zakompleksione, pozbawione pewności siebie kobiety, omamione obietnicą zmiany całego życia. Nic bardziej mylnego. Operacja ta wykonywana powinna być nie tylko przez wzgląd na walory estetyczne, ale często i dla dobra zdrowia poddających się jej pań.

Zdążanie do ideału

Każda z nas jest inna „tam na dole”, nie można zatem mówić o ideale piękna w tych intymnych obszarach kobiecego ciała. Zdarza się jednak, że wargi sromowe są na tyle duże, że przeszkadzają niektórym paniom w wykonywaniu codziennych czynności. Potrafią one utrudniać lub nawet uniemożliwiać współżycie, jazdę konną, wycieczki rowerowe oraz wyjścia na basen, podczas których zaprezentowanie się w stroju kąpielowym urasta do rangi największej katorgi. Dyskomfort odczuwa się także czasami podczas zwykłego chodzenia, które wiązać może się z podrażnieniami i otarciami newralgicznych kobiecych stref.

Dlaczego zatem niektóre panie cierpią na tak uciążliwą deformację warg sromowych? Może to być skutek naturalnie przebytego porodu, nadmiernego przybrania na wadze, najczęściej jednak wiąże się to nierozerwalnie z genetyką. Oprócz przerostu, obserwuje się także sytuację odwrotną, czyli zanik warg sromowych, jak również asymetrię, podczas której jedna z warg odbiega kształtem oraz wielkością od drugiej.

Zdrowie ciała i umysłu

Ten wstydliwy dla wielu kobiet kompleks wpływa negatywnie nie tylko na codzienne funkcjonowanie i zdrowie, ale również na psychikę pań, które nie czują się wówczas kobiece i seksowne. Wynikiem tak podłamanej samooceny jest znaczne ograniczenie lub całkowita rezygnacja z kontaktów seksualnych, spowodowana brakiem samoakceptacji oraz wiążąca się ze zwykłym ludzkim wstydem.

Kobiety nieradzące sobie z estetyczną stroną tej dysproporcji i odczuwające przy niej znaczny dyskomfort mogą dziś z powodzeniem poddać się zabiegowi labioplastyki, która okaże się w tym względzie prawdziwym wybawieniem. Operacja korekcji warg sromowych w naszej klinice wiąże się ze znieczuleniem miejscowym i dożylnym, nie należy również przejmować się bólem, który stanowi nieznaczną część rekonwalescencji.

Labioplastyka nie zmienia jedynie wyglądu ciała, lecz wpływa także na całe życie poddających się jej kobiet, które mogą od tej chwili cieszyć się każdą intymną chwilą spędzoną z partnerem i wykonywać codziennie czynności, nie odczuwając przy tym żadnego bólu czy dyskomfortu.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.chplast.com.pl/zabiegi/labioplastyka

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1