Medycyna estetyczna w pigułce czyli botox szyty na miarę

aestheticmedicne01Organizm ludzki rozpoczyna proces starzenia wraz z przekroczeniem magicznej bariery 25 lat. Skóra zaczyna wówczas wiotczeć, a na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, zwiastujące kres młodości. Żyjemy jednak w świecie zdominowanym przez sprzyjające dbaniu o gładkość skóry zabiegi. Botox nikogo już nie dziwi, a kwas hialuronowy to niemal codzienność. Korzystanie z uroków młodej, promiennej cery wpisane jest w listę wielu zalet nowoczesnej medycyny estetycznej. Warto zatem zapoznać się z jej meandrami i rozpocząć własną drogę ku piękniejszej przyszłości.

Botox – fakty i mity

Toksyna botulinowa, zwana powszechnie botoxem, stosowana w niewielkich ilościach, jest dziś królową wszelkich zabiegów, związanych z poprawą elastyczności skóry twarzy. Na piedestał wynoszą ją niemal wszyscy lekarze, potwierdzając zgodnie jej skuteczność i wspaniałe rezultaty, skupiające się wokół utworzenia wizerunku wypoczętej i zrelaksowanej cery, pozbawionej zmarszczek. Botox to zresztą wypełniacz, który warto aplikować nie tylko w celu pozbycia się już istniejących bruzd, ale i wówczas, kiedy zapobiec chcemy ich pogłębieniu lub powstaniu nowych.

Nie powinniśmy wierzyć mitom, twierdzącym, że botox jest niezdrowy i niebezpieczny dla organizmu. Nie ma w nich ani krztyny prawdy. Toksyna botulinowa jest jednym z najlepiej przebadanych wypełniaczy w medycynie estetycznej i jej nieszkodliwość potwierdzi dziś każdy lekarz.

Jeżeli widok gwiazd, które przesadziły z botoxem napawa nas przerażeniem, wiedzmy, że jest to kwestia wyboru dobrego lekarza, który idealnie dobierze dawkę wypełniacza, sprawiając, że twarz pacjenta nie będzie wyglądała sztucznie i nie pozbawi jej tym samym mimiki.

Botox stosuje się nie tylko w celu pozbycia się zmarszczek czoła czy górnej wargi, kurzych łapek i bruzd pomiędzy brwiami. Używa się go również powszechnie w leczeniu nadpotliwości rąk, stóp oraz pach.

Kwas hialuronowy sprzymierzeńcem Twojej urody

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Jego zadaniem jest prawidłowe nawodnienie tkanek, które ma znaczny wpływ na nasz świeży i młody wygląd. Cząsteczki tego kwasu zanikają jednak w miarę upływających lat i poddają się czynnikom takim jak stres, palenie papierosów czy zła dieta, co skutkuje prędzej czy później pojawianiem się zmarszczek.

Stosując ten kwas w medycynie estetycznej, skórze przywrócić można jędrność i świeży, młody wygląd, odtwarzając satysfakcjonujące nawilżenie tkanek. Ma on wówczas postać plastycznego żelu, wstrzykiwanego prosto w linie zmarszczki, jaką pragniemy zniwelować lub w usta, jeżeli chcemy je powiększyć czy też skorygować ich kształt.

Wygoda i szybkie efekty

Zarówno botox jak i kwas hialuronowy stosowane są w naszej klinice, nadając pacjentom młodszy i świeższy wygląd, zmiękczając tym samym ich rysy twarzy. Każdy z zabiegów trwa około kilkunastu minut, a na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać – widoczne są już po kilku dniach. Przy wstrzykiwaniu tego typu wypełniaczy nie stosuje się żadnego znieczulenia, nie potrzebna jest zatem również żadna rekonwalescencja. Pacjent może niemal natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania, a w tym na jaki dokładnie wypełniacz się zdecydować doradza lekarz.

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1