Plastyka piersi bronią w walce z kobiecymi kompleksami

woman breast braPiersi od zawsze były atrybutem kobiecości. Krągłe i jędrne nadają paniom pociągający, seksowny wygląd, sprawiając, że stają się one pożądanymi przez mężczyzn boginiami. Nie każda z kobiet została jednak obdarzona takim biustem, jaki sobie wymarzyła, nie wszystkie pochwalić mogą się upragnionym rozmiarem, kształtem czy odpowiednią jędrnością, przez co w sytuacjach intymnych i nie tylko tracą one pewność siebie i nie czują się piękne.

Z pomocą przychodzi im dzisiejsza chirurgia plastyczna, dzięki której biust można nie tylko powiększyć, ale i podnieść, zmniejszyć i zrekonstruować po związanej z chorobą nowotworową mastektomii.

Podniesienie piersi

Podniesienie zaleca się paniom z obwisłym biustem, który może być wynikiem wieku, zakończonej ciąży lub genów. Jeżeli kobieta pragnie, aby jej piersi były jędrne i dziewczęco sterczące, lecz niekoniecznie większe, poddać może się wówczas zabiegowi ich podniesienia, podczas którego chirurg plastyk usuwa nadmiar zwiotczałej skóry oraz podnosi brodawkę z otoczką w odpowiednie miejsce. Biorąc pod uwagę tego typu zabieg, liczyć należy się z bliznami, które pojawią się po operacji i widoczne będą zarówno wokół sutka jak i pionowo w dół oraz pod piersią.

Czasami, kiedy kobieta pragnie także powiększyć swój biust, zabieg podnoszenia piersi wykonuje się z równoczesnym wszczepieniem odpowiednich rozmiarów implantów. Implant wszczepia się wtedy pod mięsień piersiowy, usuwając nadmiar skóry, a efektem operacji są pełne i jędrne piersi, prezentujące się zazwyczaj nieco lepiej niż przy samym ich podniesieniu.

Redukcja piersi

Bywa, że hojnie obdarzone przez naturę panie nie najlepiej ten dar znoszą i traktują go raczej jako balast, którego chętnie by się pozbyły. Wtedy na pomoc przychodzi im inny rodzaj plastyki piersi - możliwość ich zmniejszenia. Często jest to zresztą nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia, ponieważ panie o obfitym biuście skarżą się zwykle na bóle w okolicach kręgosłupa, szyi, ramion, a także na ogólny dyskomfort.

Operacja redukcji piersi wykonywana przez doświadczonego chirurga plastyka polega na usunięciu nadmiernej tkanki tłuszczowej i ewentualnym wymodelowaniu biustu. Nacięcie przebiega wtedy wzdłuż brodawki, pionowo w dół piersi oraz poziomo pod samą piersią.

Rekonstrukcja piersi

Kobiety, dotknięte chorobą raka piersi i poddawane przez to pojedynczej lub podwójnej mastektomii, zdecydować mogą się na całkowitą rekonstrukcję swojego biustu.

Na początku rozciąga się skórę piersi, poprzez kilkutygodniowe noszenie specjalnego biustonosza. Kiedy pacjentka jest gotowa na wypełnienie przygotowanego miejsca silikonem lub tłuszczem odessanym z jej uda, pośladków czy brzucha uzupełnia się pierś do jej naturalnych lub innych według życzenia pacjentki rozmiarów.

Plastyka piersi stanowi zatem niezwykle ważną gałąź chirurgi plastycznej, stanowiąc prawdziwe wybawienie dla kobiet, które chciałyby pozbyć się dręczących je kompleksów i dążyć do własnego wyobrażenia ideału.

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1