Plastyka powiek – dla zdrowia i urody

Plastyka powiekOczy zwierciadłem duszy? Niewątpliwie, czasami jednak świadczyć mogą bardziej o naszym wieku, niż wnętrzu. Wraz z postępującym procesem starzenia się całego organizmu, skóra na powiekach opada i gromadzi się na niej nieestetyczny tłuszcz, utrudniający nam widzenie, a często również i codzienne funkcjonowanie. W dobie tak świetnie rozwijającej się medycyny estetycznej nie jest to jednak proces, którego nie można cofnąć zręcznymi rękami chirurga plastyka, odejmującego nam tym sposobem kilka lat i nadającego twarzy nową młodość.

Kult młodości

Media od dawna propagują kult młodości, któremu poddają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Reklamy kremów przeciwzmarszczkowych, wyzierające z każdego rogu, kolorowe magazyny dla kobiet, przedstawiające zniekształcony i upiększony zabiegami graficznymi wizerunek gwiazd, mówią otwarcie, że to, co młode jest jednocześnie interesujące i pożądane.

Każdy z nas, świadomie czy też nie, bierze sobie wszystkie te przesłanki do serca, coraz bardziej o siebie dbając i korzystając z dobrodziejstw, jakie oferuje nam obecnie stale rozwijająca się chirurgia plastyczna. Pragniemy być piękni, zdążamy do ideału i cieszymy się satysfakcjonującymi efektami.

Jedną z bardziej popularnych operacji plastycznych, mających na celu poprawienie wyglądu naszej twarzy oraz ogólne jej odmłodzenie, jest plastyka powiek. Dzięki korekcji skóry wokół oczu, nasze spojrzenie zyskuje na wyrazistości i choć zmiana nie jest mocno inwazyjna, poczujemy i z pewnością zobaczymy różnicę.

Oczy szeroko zamknięte

Nadmiar skóry na powiece sprawia, że wydajemy się starsi i bardziej zmęczeni, lecz wpływa on również znacznie na komfort widzenia. Opadająca powieka może działać na zasadzie kotary, domykającej oko i mającej zły wpływ na nasz wzrok.

Plastyka powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry z okolic oczu i zalecana jest osobom, które czują estetyczny lub fizyczny dyskomfort z tym związany. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym, nie wiąże się z żadnym bólem, a nacięcie wykonywane jest w miejscu załamania powieki, dzięki czemu blizna jest wówczas zupełnie niewidoczna.

Operowane mogą być również powieki dolne, na których tworzą się znane przez nas wszystkich i będące zmorą wielu osób worki pod oczami. Cięcie powstaje wtedy tuż przy linii dolnych rzęs, a w podobnych przypadkach czasami konieczna jest również redukcja przepukliny tłuszczowej.

Spójrz prawdzie w oczy

Czy kult młodości jest zatem czymś złym? Przecież młody oznacza zazwyczaj tyle samo, co zdrowy, a każdy z nas pragnie prezentować się zawsze nienagannie i schludnie, staczając liczne boje z oznakami zmęczenia czy starzenia. Zdążając do wiecznej młodości, bardziej o siebie dbamy, co odczuwalne jest dla funkcji całego organizmu, a czując się lepiej we własnym ciele, nie narzekamy również na złe samopoczucie. W zdrowym ciele zdrowy duch, a w młodym ciele z pewnością więcej wigoru, energii i chęci do życia.

Więcej informacji na stronie: http://www.chplast.com.pl/zabiegi/plastyka-powiek

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1