Powiększanie piersi - jak wybrać rozmiar, aby nie przesadzić?

Powiększanie piersiPatrząc na gwiazdy z ogromnych rozmiarów biustami, w które wszczepione zostały zdecydowanie zbyt duże implanty, łapiemy się często za głowę, zadając sobie pytanie, jak one mogły do tego doprowadzić? Kiedy same dobieramy odpowiedni rozmiar powiększanych piersi, choć wyglądać chcemy przecież ładnie i atrakcyjnie, czasami ciężko wyobrazić nam sobie efekt końcowy, co bez odpowiednich rad i wsparcia chirurga plastycznego skończyć może się nienaturalnym biustem, kojarzącym się jedynie z filmami dla dorosłych.

Duże jest piękne, ale bez przesady

Nowoczesna chirurgia plastyczna oferuje nam dziś spory wybór rozmiarów oraz kształtów piersi. Zdecydować możemy się nie tylko na te okrągłe, ale i bardziej anatomiczne, zbliżone wyglądem do naturalnego biustu. Każdy dobry chirurg wie jednak, że nie można ślepo spełniać życzeń nawet najbardziej wpływowej pacjentki, bo to doprowadzić może w efekcie nie tylko do nieestetycznego wyglądu, będącego skutkiem operacji, ale i do późniejszych problemów zdrowotnych i powikłań.

Wybór implantów konsultowany jest zawsze z pacjentką. Lekarz wysłuchuje jej życzeń i dopiera implanty, które wpiszą się w jej gust oraz wymagania. Profesjonalny dobór rozmiaru powiększanego biustu daje pewność zadowalającego wyniku operacji, zarówno w kwestii kształtu, jak i samego rozmiaru.

Niektóre panie przychodzą do kliniki chirurgi plastycznej z planem zbyt dużego powiększenia piersi, nie tylko nie pasującego do danej sylwetki, ale i zagrażającego zdrowiu w późniejszym funkcjonowaniu z tak konkretnym biustem. Dobry chirurg plastyk powinien wybić im tej pomysł z głowy i zaproponować mądrą alternatywę. Jeżeli kobieta wciąż upiera się przy swoim, a lekarz nie widzi sensu w przeprowadzaniu tak drastycznego zabiegu, może on odmówić wykonania operacji, co rzeczywiście czasami się zdarza.

Dopasowanie implantów

Aby określić rozmiar biustu po powiększeniu, należy wziąć pod uwagę indywidualne warunki anatomiczne klatki piersiowej. Choć większość pacjentek pragnie, aby efektem zabiegu było jak najbliższe usytuowanie piersi, niemożliwym jest zejście poniżej 3 centymetrów. Jeżeli chirurg na życzenie pacjentki nie zachowa tego odstępu, w późniejszym czasie wystąpić może powikłanie zwane symmastią, polegające na nienaturalnym zbliżeniu się piersi do środkowej części klatki piersiowej.

Aby odpowiednio dopasować implanty, należy również wziąć pod uwagę tryb życia, jaki prowadzimy. Jeżeli jest on aktywny, zbyt duży biust będzie nam w nim jedynie przeszkadzał i nie ujarzmi go nawet dobrze dobrany sportowy stanik. Na zbyt duże piersi często nie można również znaleźć odpowiedniej bielizny, a pokaźny rozmiar przeszkadza często w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Wybór kliniki

Decydując się na operację powieszania piersi, wybierzmy klinikę, której będziemy mogli zaufać oraz lekarza, który pochwalić będzie się mógł sporym doświadczeniem oraz wiedzą. Prywatny szpital chirurgii plastycznej dr Olender to gwarancja wysokiej jakości wszczepianych implantów, bezpieczeństwa i wygody, pod pełną opieką medyczną wykwalifikowanego personelu.

 

Dowiedz się więcej ...

 

zadzwon

napisz

galeria1